В Україні оновили стандарти будівництва вулиць та доріг

Čytaty latynkoju
В Україні оновили стандарти будівництва вулиць та доріг

В Україні оновили державні будівельні норми. В процес  активної адвокаційної кампанії по внесенню змін, що тривала весь 2016 рік були залучені: 7 інженерів-транспортників зі Львова, Івано-Франківська, Дніпра, Києва, Одеси, 3 міжнародні експерти з безпеки руху, 1 член Науково-технічної ради Мінрегіону, голова підкомітету Верховної Ради з безпеки дорожнього руху, заступник мера Києва, радники міністрів Інфраструктури та Охорони здоров’я, представники патрульної поліції України.

Про які зміни йдеться 

Основні зміни такі:

  • Звуження ширини смуги руху (стане 3 метри, раніше були майже 4);
  • Зниження розрахункової швидкості руху вулицею до 50 км/ год ;
  • На пішохідних зонах не можна буде розміщувати рекламу, дорожні знаки. Також вона має відрізнятись за кольором від автомобільної дороги;
  • На нерегульованих переходах на вулицях, де більше двох смуг, мають бути облаштовані острівці безпеки;
  • Визначено нові стандарти для велосипедних доріжок та велосмуг.

Нагадаємо, що незабаром в Україні з’являтьсяВ Україні з’являться платні дороги платні дороги. Передбачається, що на умовах концесії можуть передаватись для будівництва та експлуатації дороги загального користування державного значення. Водночас після прийняття рішення щодо будівництва та експлуатації автомобільних доріг забороняється органам виконавчої влади вчиняти будь-які дії щодо надання земельних ділянок, передбачених для будівництва та експлуатації цих автомобільних доріг, у користування чи/та у власність громадян чи юридичних осіб. При цьому рішення щодо проведення концесійного конкурсу приймає Кабінет міністрів України. В ньому, зокрема, зазначаються технічні параметри автомобільного шляху, базові фінансові показники надання автомобільної дороги в концесію, граничний строк, на який надається концесія, граничний розмір компенсацій концесіонеру, маршрут альтернативного безоплатного  проїзду.