Україна вироблятиме малі реактори для закордонних АЕС

Čytaty latynkoju
Україна вироблятиме малі реактори для закордонних АЕС

У тексті Меморандуму зазначається, що він має на меті ліцензування в Україні технології SMR-160 та подальше будівництво цих реакторів на АЕС України. Йдеться також про часткову локалізацію виробництва обладнання для SMR-160 на українських підприємствах. Співпраця між Енергоатомом та Holtec International сприятиме становленню України як провідного світового експортера реакторних систем, конструкцій та компонентів для малих модульних реакторів.

Що відомо про співпрацю із американським партнером 

З метою виконання Меморандуму передбачається створення спільного Координаційного комітету Енергоатома та Holtec International. Першочерговим завданням Комітету стане організація робіт з оцінки нормативної документації, яка використовується для розробки проекту SMR-160 з метою впровадження цієї документації в Україні. Комітет зосередиться на комплексній  оцінці проекту за методологією МАГАТЕ INPRO. Також він оцініть його на відповідність вимогам EUR і WENRA з урахуванням результатів аналізу проекту, який вже виконується Комісією з ядерної безпеки Канади (CNSC). Наступним завданням Комітету стане оцінка інфраструктури ядерної промисловості України та підготовка спільних пропозицій щодо локалізації виробництва обладнання SMR-160 в Україні.

Раніше компанія Holtec International звернулась до вищого керівництва України з пропозицією створити в Україні хаб з розповсюдження у Європі, Азії і Африки технології малих модульних реакторів з локалізацією виробництва обладнання для них на українських підприємствах. Технологія малих модульних реакторів (ММР) визнана одним з найбільш перспективних напрямків у будівництві атомних електростанцій. Вони мають значно вищий рівень безпеки у порівнянні з традиційними типами реакторів за рахунок відсутності в них обладнання, яке вимагає зовнішнього електроспоживання, а також за рахунок інших систем пасивної безпеки.

Реактори проекту SMR-160 також мають можливість працювати у режимі маневрування потужністю, споруджуватися на невеликих площах та не потребують підведення потужних ліній електропередач.

Загальносвітовий ринок ММР після 2025 року оцінюється приблизно в $1 трлн. Наприкінці 2016 року Енергоатом став членом Консультативної ради Holtec  з малих модульних реакторів.

Нагадаємо, що в Україні на території Чорнобильської АЕС відкрилиПершу сонячну електростанцію запустять на території ЧАЕС сонячну електростанцію.