Реклама

Львівська школярка презентує свій винахід на олімпіаді у США

Čytaty latynkoju
Львівська школярка презентує свій винахід на олімпіаді у США

Софія розповідає, що у світі є аналоги її винаходу, але вони коштують від $2 до 5 тис, і є фактично недоступними для українців. Тому з вересня минулого року дівчина почала працювати на своїм проектом, який і презентує у США.

Що каже про свою розробку винахідниця 

Дівчина навчається в 11 класі НВК «Школа-ліцей «Оріяна» та займається у секції інформатики Львівської обласної МАН. У коментарі ZAXID.NET Софія Петришин розповіла, що її винахід орієнтований на полегшення соціалізації незрячих людей. З ним вона вже виграла у престижному всеукраїнському конкурсі, а влітку спробує отримати світове визнання. З-поміж іншого, винахід львівської школярки також допоможе незрячим простіше проводити операції із банкоматами. Пристрій може зчитувати дані з SD-картки і переводити їх по одному символу на шрифт Брайля.

Винахідниця не планує зупинятись на досягнутому, і зараз розпочала роботу над новим проектом: додаток на Android, який буде допомагати вивчити шрифт Брайля через Bluetooth-модуль.

Олімпіада геніїв в Нью-Йорку – це один із найпрестижніших конкурсів для школярів та випускників шкіл зі всього світу. Переможцям дають можливість отримати вищу освіту в США та щомісячну стипендію. Перш ніж потрапити на цю олімпіаду, Софія Петришин перемогла у всеукраїнському конкурсі Intel-Техно Україна.

Нагадаємо, нещодавно українці представилиУкраїнці представили пристрій, що виробляє воду з повітря винахід, який виробляє воду з повітря. Пристрій можуть використовувати фермери. В середньому на полі розміром 1 га потрібно від 15 до 20 таких установок. Окупність — протягом одного сезону. WaterCloud також можна використовувати вдома — за добу пристрій генерує мінімум 4 л води.