Нідерланди запроваджуватимуть «зелені» проекти в Україні

Čytaty latynkoju
Нідерланди запроваджуватимуть «зелені» проекти в Україні

Голова Агентства презентував голландським інвесторам та компаніям колосальний ресурсний та інвестиційний потенціал на «зелені» проекти в Україні, окресливши здобутки, сприятливе регуляторне поле та цілі Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року.

Чому Нідерланди – цінний партнер 

Україна цінує можливість об’єднати зусилля із Нідерландами та запровадити вигідні проекти, залучаючи нідерландські технології, знання, досвід та інвестиції. Як відомо, Нідерланди впроваджують 28-у Директиву ЄС і мають на меті досягти 14% «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні до 2020 року. У Нідерландах біоенергетика складає значну частку у первинному постачанні енергії з відновлюваних джерел. Біоенергетика дозволяє не лише згенерувати необхідну «чисту» енергію, а й активізувати розвиток сільського господарства.

Нідерланди відомі своїми інноваційними розробками у біоенергетиці. Зокрема, створено технологію прямої переробки органічного матеріалу з бетапроцесом для виробництва біоетанолу. Цей спосіб підвищує ефективність генерації біоетанолу і є особливо успішним під час переробки цукрового буряка. иТака технологія виробництва біоетанолу може бути особливо корисна Україні, враховуючи її колосальний аграрний потенціал.

Учасники української делегації ознайомилися із ще однією сучасною технологією генерації біопалива – піролізом. Так, у м. Хенгело відвідали один з найперших в Європі заводів із виробництва піролізного біопалива з деревної біомаси – «Empyro». Завод щогодини перетворює 5 тонн біомаси у 3,5 тонн піролізного палива для опалювальної установки компанії «Фрісланд Кампіна». Решта біомаси використовується для генерації електроенергії та пари.

Нагадаємо, що із нового року Україна сталаУкраїна стала повноправним членом агентства із «зеленої» енергетики повноправним членом агентства із «зеленої» енергетики. Тепер Україна буде офіційним учасником щорічних засідань Асамблеї IRENA, де законодавці та підприємці понад 150 країн світу визначають курс подальших дій та рішень заради зменшення енергозалежності та розвитку «чистої» енергетики. На часі дізнатися, що означатимуть для нашої країни ці зміни.