Створено портал для громадського контролю бюджетних коштів

Čytaty latynkoju
Створено портал для громадського контролю бюджетних коштів

Команда розробників ДУ «ВПФ» зробила портал використання публічних коштів Spending.gov.ua першою та єдиною платформою в Україні з повністю структурованими даними у сфері публічних фінансів. Це означає, що за допомогою автоматизованого доступу з використанням API користувачі зможуть експортувати дані та створювати сервіси для громадського контролю за виконанням угод, аналізу доброчесності транзакцій та податкової політики розпорядників.

Як портал змінить ситуацію з контролем коштів

Відкриття бази договорів розпорядників — це великий крок для аналізу використання бюджетних коштів, який стане ефективним інструментом контролю громадськості за фінансовою діяльністю публічних розпорядників. У перспективі така відкритість даних оптимізує виконання посадових обов’язків розпорядників, наголосила Оксана Маркарова, перший заступник міністра фінансів.

Сьогодні ми відкрили тестову експлуатацію доступу до договорів публічних розпорядників на модулі Spending порталу Є-дата. Команда ДУ «ВПФ» планує також запустити параметричне API, що зробить використання даних ще зручнішим. Зокрема, це також надасть можливість розпорядникам розмістити систематизовану інформацію щодо транзакцій та документів вже на власних порталах, це зробить організації ще більш відкритими та зрозумілими для загалу.

Олександр Комареус, CEO ДУ «Відкриті публічні фінанси»

Окрім того, за словами Олександра Комареуса, установа розраховує на співпрацю з ProZorro та ДКСУ задля створення унікального id-договору.

Як адміністратор платформи ДУ «ВПФ» також надає консультаційні послуги розпорядникам публічних коштів щодо підвищення якості наданої інформації, адже відповідальність за неї, насамперед, стосується керівників та одержувачів публічних коштів.

Раніше ми повідомляли про те, що українка стала фрілансеркою року за версією платіжної платформи Payoneer. Українські фрілансери добре відомі за кордоном, і тому їх часто включають до різного роду номінацій та конкурсів. Один із таких проводить світова платіжна система, яка часто використовується для оплати товарів та послуг на фрілансерському ринку. Платіжна платформа Payoneer вдруге проводить премію «Підприємець року». 2000 найактивніших учасників платіжної системи стали номінантами — і серед переможців опиниласяУкраїнка стала фрілансеркою року за версією платіжної платформи Payoneer українка. Минулого року українець теж отримав одну з премій.