В Україні запрацювала Рада інновацій

Čytaty latynkoju
В Україні запрацювала Рада інновацій

Учасники засідання відзначали, що в Україні щороку реєструється близько 3 тис винаходів, понад 7 тис  корисних моделей та близько 2 тис корисних зразків. Але лише одиниці розробок знаходять прикладне рішення і перетворюються в технології. І проблема в тому, що в Україні інновації існують здебільшого на папері або «іммігрують» разом з винахідниками за кордон.

Як тепер відбуватиметься підтримка інновацій

Цього року в Україні працюватиме Фонд підтримки інновацій та стартапів. Його бюджет становить близько 50 млн грн. За оцінкою Кабінету Міністрів ці кошти можуть профінансувати близько 80 найбільш перспективних проектів. Окрім того, є велике прагнення допомогти науковцям – з огляду на ухвалення необхідних регуляторних рішень, які поліпшать ситуацію і дозволять всім задіяним сторонам співпрацювати більш конструктивно. За підсумками засідання, координатором роботи Ради інновацій призначили міністра Кабінету міністрів Олександра Саєнка.

Додамо, що Кабінет міністрів України 25 жовтня 2017 року прийняв рішення про створення при уряді Ради інновацій. Рада з розвитку інновацій є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету міністрів, що утворюється для вивчення проблемних питань, пов’язаних з реалізацією державної політики у сфері розвитку інновацій, забезпечення ефективної співпраці Кабінету міністрів, органів виконавчої влади, громадянського суспільства, суб’єктів господарювання та суб’єктів інноваційної діяльності з метою розроблення, організації, координації та впровадження заходів, механізмів та умов для інноваційного розвитку національної економіки, створення інноваційної інфраструктури та впровадження реформ у сфері інноваційної діяльності.

Нагадаємо, що український уряд профінансуєОбрано найкращі арт-стартапи України для урядового фінансування арт-стартапи українців. Експертна рада Міністерства культури обрала 8 міст України. В усіх них буде виконане впровадження пілотних культурних проектів. Стартапи, котрі отримають урядове фінансування в рамках програми, пов’язані із культурною спадщиною. Фінансування виділять в рамках проекту «Малі міста – великі враження».