Реклама

В Україні створять єдиний державний реєстр субсидій

Čytaty latynkoju
 В Україні створять єдиний державний реєстр субсидій

Гройсман наголосив, що створення реєстру субсидій є важливим кроком для верифікації та уникнення зловживань із субсидіями.

Хто буде «шефом» реєстру

Згідно із проектом постанови, користувачем реєстру буде Міністерство соціальної політики та уповноважені органи. Громадяни, які отримують субсидії, не матимуть доступу до цього сайту.

Нагадаємо, що у січні розпочавсяВ Україні розпочався новий етап монетизації субсидій новий етап монетизації субсидій. До 14 числа щомісяця розпорядники коштів місцевих бюджетів готують інформацію нараховані пільги та субсидії для райдержадміністрацій, виконкомів та ОТГ. Підприємства, які надають послуги з постачання електроенергії, природного газу тощо рахують кількість спожитих послуг населенням. Далі фінансові органі районної та місцевої влади протягом 5 днів скеровують цю інформацію до Мінфіну. Там протягом 2 днів узагальнюють отриману інформацію та передають у Держказначейство.

Казначейство до 24 числа має перерахувати кошти у міськбюджети, а ті – на рахунки обслуговуючих підприємств. Отримані кошти підприємство зможе витратити лише за цільовим призначенням: на оплату послуг. Додамо, на першому етапі реалізації програми монетизації субсидій зміни чекають лише надавачів послуг, а не домогосподарств.