Україна та Нідерланди спростили обмін податковою інформацією

Čytaty latynkoju
Україна та Нідерланди спростили обмін податковою інформацією

Як повідомляється на сайті Міністерства фінансів України, з боку нашої країни протокол підписав міністр фінансів Олександр Данилюк, Нідерланди представляв державний секретар Міністерства фінансів Менно Сніл.

Що передбачають нововведення

За інформацією Мінфіну, протокол передбачає оподаткування дивідендів за ставкою 5%, якщо фактичним власником дивідендів є компанія – власник не менш як 20% капіталу компанії, а також збільшення ставки оподаткування відсотків із 2% до 5%, ставку оподаткування роялті на рівні 5% і 10 %. Крім того, протокол передбачає нову редакцію статті щодо обміну податковою інформацією, що передбачає значне розширення можливостей сторін у цьому напрямі.

Мінфін зазначив, що підписання протоколу спрямоване на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб на територіях обох країн як шляхом розділення права оподаткування, так і шляхом обліку в податкових зобов’язаннях платника податків однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави. У Мінфіні відзначили, що це рішення створює сприятливі умови для інвесторів України і Королівства Нідерландів. Крім того, стимулює ділову ініціативу підприємців і регулює питання міжнародного оподаткування доходів у двосторонніх відносинах між державами.

Рішення дозволить запобігати ухиленню від сплати податків із одночасним зниженням тиску на законослухняних платників податків. Воно усуне податкову дискримінацію та створить механізми поліпшення співпраці між податковими органами країн і забезпечить обмін податковою інформацією.

Нагадаємо, що у Нідерландах відкриваютьУ Нідерландах з’явиться центр для українців центр для українців. За сприяння та клопотання надзвичайного і повноважного посла України в Королівстві Нідерланди Всеволода Ченцова та постійній підтримці радника посольства України Наталії Клімкіної тепер українцям виділено приміщення для українського центру в Гаазі. Тепер в українців є місце для спілкування та можливість проводити більше українських заходів. Планують і проведення уроків, тренінгів. Очікується відкриття роботи гуртків.