У 2017-му Україну відвідали майже 15 млн туристів

Čytaty latynkoju
У 2017-му Україну відвідали майже 15 млн туристів

Збільшилася кількість іноземців 2017 року – до 14,6 млн. Орієнтовно кількість іноземних туристів зросла на мільйон порівняно з попереднім роком. Такі дані навів у розмові з кореспондентом «Укрінформу» президент Національної туристичної організації, радник першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга, який бере участь у 52-й Міжнародній туристичній виставці ITB BERLIN, що закривається в неділю.

Хто їде в Україну

2013-го Україну відвідало 25 млн іноземних туристів, а у 2014-у – 12,5 млн. Відтоді кількість приїжджих зростає. На першому місці серед країн, туристи з яких їдуть до України, – Молдова, на другому – Білорусь, на третьому – північно-східна сусідка. Збільшилася кількість туристів з Туреччини, а також Ізраїлю.

Розвивався протягом 2017-го і внутрішній туризм в Україні. До 2013 року була рівна кількість в’їжджаючих і виїжджаючих, а з 2014-го виїжджаючих залишилося майже стільки ж, а ось в’їжджаючих – вдвічі менше. Після запровадження безвізу влітку минулого року розрив збільшився ще більше. Кількість виїжджаючих українців, за його даними, зросла до 28 млн, тоді як рік тому їх було 23 млн.

Нагадаємо, що Чернігів інвестуєЧернігів інвестує у локальнийта міжнародний туризм у локальний та міжнародний туризм. У Чернігові на туризм цьогоріч виділять 1 млн 35 тис грн. Головну увагу обіцяють зосередити на фестивальній програмі. У 2017 році 466 тис туристів відвідали Чернігів. Це майже на 50 тис більше, ніж 2016-го. Місто чекає збільшення подорожуючих у 2018 році, оскільки триває реконструкція нижньої частини Валу і Алеї героїв у місті. Серед туристичних смаколиків 2018 року: відродження фестивалю Chernihiv Jazz Open. Це, за словами, мера буде масштабний водний фестиваль. Крім того, планують організувати велодень, адже понад 10 тис жителів міста називають велосипед основним видом транспорту.