Оприлюднено показники інвестування українців у будівництво сонячних електростанцій

Čytaty latynkoju
Оприлюднено показники інвестування українців у будівництво сонячних електростанцій

Розвиток сонячної енергетики — це ще й зростання інвестицій у профільну галузь. За минулі три роки українці інвестували майже €52 млн у будівництво сонячних електростанцій. Індивідуальна потужність приватних сонячних електроустановок – до 30 кВт, а загальна – 51 МВт. На часі дізнатис подробиці про стан цієї сфери.

Які області опинилися у ТОПі

Сьогодні власники  приватних сонячних електроустановок можуть продавати електроенергію за 18,09 євроцента/кВт·год. При цьому «зелений» тариф прив’язаний до курсу євро. На сонячну енергію переходять родини в усіх регіонах країни, однак топ-5 становлять: Київська, Дніпропетровська, Тернопільська, Івано-Франківська та Херсонська області. Щоб стимулювати населення, у Львівській області домогосподарству повертають 10% суми кредиту на сонячні панелі, а в Житомирській – 20% суми кредиту. Водночас міські влади Хмельницького і Бродів (Львівська область) відшкодовують 10% вартості робіт зі встановлення сонячних електростанцій.

Нагадаємо, що Україна сталаУкраїна стала повноправним членом агентства із «зеленої» енергетики повноправним членом Міжнародного агентства із відновлювальних джерел енергії. епер Україна буде офіційним учасником щорічних засідань Асамблеї IRENA, де законодавці та підприємці понад 150 країн світу визначають курс подальших дій та рішень заради зменшення енергозалежності та розвитку «чистої» енергетики.

Для України приєднання до IRENA означає вихід на міжнародну арену гравців ринку відновлюваної енергетики. Це, безперечно, покращення інвестиційного іміджу держави, широкі можливості залучення найкращих світових практик та технологій, а головне – «зелених» інвестицій в економіку країни.