Україна стала повноправним членом агентства із «зеленої» енергетики

Čytaty latynkoju
Україна стала повноправним членом агентства із «зеленої» енергетики

Триває розвиток співпраці у енергетичній сфері між Україною та міжнародною спільнотою. 24 лютого 2018 року Україна набула статусу повноправного члена Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії. Тепер Україна буде офіційним учасником щорічних засідань Асамблеї IRENA, де законодавці та підприємці понад 150 країн світу визначають курс подальших дій та рішень заради зменшення енергозалежності та розвитку «чистої» енергетики. На часі дізнатися, що означатимуть для нашої країни ці зміни.

Які перспективи для України в IRENA

Для України приєднання до IRENA означає вихід на міжнародну арену гравців ринку відновлюваної енергетики. Це, безперечно, покращення інвестиційного іміджу держави, широкі можливості залучення найкращих світових практик та технологій, а головне – «зелених» інвестицій.

Участь України в  IRENA дозволить:

  • подавати заявки до Фонду розвитку Абу-Дабі щодо отримання пільгових кредитів на «зелені» проекти (під 1-2 % терміном до 20 років, включаючи 5-річний пільговий період, за умови співфінансування 50% вартості проекту);
  • тісно та плідно співпрацювати із розвинутими державами;
  • мати доступ до передових досліджень, практик та технологій щодо використання відновлюваних джерел енергії;
  • збільшувати інвестиції у вітчизняну відновлювану енергетику;
  • удосконалювати законодавчу базу та розробляти ефективні механізми стимулювання розвитку «чистої» енергетики.

Нагадаємо, що потужність відновлювальних джерел енергії в Україні перевищилаПотужності відновлювальних джерел енергії в Україні перевищили 1,46 ГВт 1,46 ГВт. Потужності вітропарків зросли на 20,7 МВт (+4,7% з початку року) — до 458,7 МВт.