ЄС надасть €17+ млн для українських учасників «Горизонт-2020»

Čytaty latynkoju
ЄС надасть €17+ млн для українських учасників «Горизонт-2020»

Україна стала асоційованим членом Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» у 2015 році. Відтоді українські організації отримали змогу брати участь в програмі на тих же умовах, що й країни-члени ЄС та інші асоційовані члени програми. Президент зазначив, що держава докладатиме всіх зусиль для створення умов для молодих учених, які мають талант і бажання займатися наукою. На часі дізнатися більше про те, якою буде цьогорічна програма.

Чи складним був конкурс

Українські установи та організації з кожним роком беруть усе активнішу участь у найбільшій Рамковій програмі Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій. І, за підсумками 446 конкурсів, для 117 українських організацій-учасників програми Європейського Союзу уже було передбачено фінансування в сумі понад €17 млн.

Загалом 505 організацій з України взяли участь у підготовці 915 заявок. Їхня сума склала €312,81 млн. Україна займає 6 місце серед всіх асоційованих країн програми Європейського Союзу. У рейтингу ми опинилися відразу після Сербії та Ісландії. Йдеться як про кількість учасників, так і про суму отриманого фінансування на розвиток проектів. За цими показниками Україна втричі випереджає такі країни, як Туніс, Боснія та Герцоговина і Молдова.

Нагадаємо, що серед організацій, які отримаютьУкраїна отримає €17 млн на науку та інновації кошти від Європейського Союзу – низка закладів вищої освіти, а також дослідницькі установи та представники приватного сектору.