Україна та ЄС профінансують новий транспортний коридор

Čytaty latynkoju
Україна та ЄС профінансують новий транспортний коридор

Проект Go highway який з’єднає Балтійське і Чорне море. Європейський Союз готовий частково профінансувати новий проект.  Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян після зустрічі з генеральним директором Єврокомісії з питань транспорту Генріхом Хололеєм.

Що відомо про проект

Минулого року Україна запустила проект з підʼєднання чотирьох портів Чорного моря на півдні України і двох портів Балтійського моря на півночі Польщі до Шовкового шляху. Транспортний коридор протяжністю 1746 км коштуватиме близько $2,4 млрд, він буде завершений протягом трьох років. Раніше Міністерство інфраструктури України заявляло, що проект сприятиме зростанню торгівлі між Україною та Європою за рахунок зниження витрат на доставку вантажів.

Як кажуть у міністерстві, це також сприятиме розвитку торгівлі між Китаєм і ЄС і зміцненню транзитних позицій України на запропонованому Китаєм сучасному Шовковому шляху.

Нагадаємо, у 2017 році проект почали реалізовуватиУкраїна профінансує новий транспортний коридор Go Highway в Україні завдяки додатковому фінансуванню уряду в розмірі 800 млн грн. 2018-го його додатково профінансують на 4 млрд грн.