NASA мірятиме тиск у астронавтів українським пристроєм

Čytaty latynkoju
NASA мірятиме тиск у астронавтів українським пристроєм

Пристроєм для вимірювання тиску від українців зможе скористатися американське космічне агентство. Команда українських розробників працює над кількома проектами, що стосуються сфери медицини та моніторингу здоров’я.

Що відомо про розробку

Planexta Care – це програмно-апаратне рішення, над яким працює окрема команда SenceTech. Пристрій здатен вимірювати та моніторити артеріальний тиск та варіабельність серцевого ритму. Planexta Care – це комплекс пристроїв, в який входить чимало інших деталей (акселерометр, барометр тощо). Проект брав участь у відкритому конкурсі Wearable Technology Challenge, нещодавно були оголошені його переможці. Українці – серед них. У категорії рішень для центру Джонсона для вимірювання артеріального тиску відібрано 3 проекти: Texas A&M University, Blumio и SenceTech. Це означає, що у квітні прототип розробки протестують на центрифузі із реальним астронавтом. Якщо він працюватиме не менш точно, ніж штатне обладнання NASA, українська команда зможе очікувати пропозицій від американського космічного агентства.

Нагадаємо, що у NASA хочуть використовуватиУ NASA хочуть використовувати VR-окуляри для наукових досліджень VR-окуляри для наукових досліджень.  Вчені NASA зможуть попередньо виміряти відстані, детальніше дізнатися про рельєф місцевості на своєму маршруті і так далі.