Китай будує під Харковом одну із найбільших СЕС в Україні

Čytaty latynkoju
Китай будує під Харковом одну із найбільших СЕС в Україні

Підписантами інвестиційного документущодо будівництва СЕС виступили китайська державна корпорація China Machinery Engineering Corporation, Первомайська міська рада, Інститут сталого розвитку та ДП «Центр розвитку зелених інвестицій».

Як реалізовуватимуть проект

Цей проект – перша зелена електростанція в Україні, яка буде працювати за принципом державно-приватного партнерства. Для реалізації проекту влада міста передає земельну ділянку, площею 100 га, в управління комунальному підприємству «Первомайські теплові мережі», яке входе у засновники сонячної електростанції. Це надасть можливість збільшити дохідну частину міського бюджету вдвічі, що є унікальним випадком для України.

Нагадаємо, що на Луганщині канадські інвестори теж взялися будуватиКанадські інвестори збудують на Луганщині сонячну станцію СЕС. В рамках проекту інвестори передбачають і роботи з підготовки необхідної інфраструктури. Розглядається можливість  встановлення електроакумулюючих станцій для стабілізації подачі електроенергії. Місцевий бізнес вже зацікавлений долучатися до проектів «зеленої» енергетики. При цьому канадські представники сторони, що надає інвестиції, повідомили про плани встановлювати подібні СЕС потужністю 150 МВт у західних чи південних областях України.