«Укренерго» оновить систему кібербезпеки за $20 млн

Čytaty latynkoju
«Укренерго» оновить систему кібербезпеки за $20 млн

Міжнародні консультанти визначили близько 20 загроз у сфері кібербезпеки — і нова система забезпечить від них повний захист. Крім цього, в компанії створили Центр реагування на кіберінціденти й реорганізували відділ IT-безпеки. На часі дізнатися подробиці.

Коли запрацює система

Система повноцінно запрацює в 2020 році. Вона буде містити нове програмне забезпечення і «адміністративні заходи» для його впровадження. Фахівці розробили нову концепцію інформаційного захисту, ключова мета якої – зробити фізично неможливим вплив зовнішніх загроз на українську енергосистему. За минулий рік «Укренерго» також прийняла концепцію захисту автоматизованих систем підприємства, стратегію розвитку інформаційної безпеки на 3 роки, концепцію розвитку IT-інфраструктури.

Нагадаємо, що нещодавно у Києві відкрилиУ Києві відкрили перший ситуаційний центр кібербезпеки перший ситуаційний центр із кіберзахисту. Організація із завданнями щодо онлайн-захисту була створена на базі Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ. Ключовими його можливостями стануть система виявлення та реагування на різномантіні онлайн-інциденти та лабораторія з комп’ютерної криміналістики. Вони дозволять попереджати кібератаки, встановлювати їх походження, аналізувати для вдосконалення протидії.