В Україні знайшли найбільше родовище золота за часів незалежності

Čytaty latynkoju
В Україні знайшли найбільше родовище золота за часів незалежності

Українська ювелірна справа незабаром зможе використовувати більше золота власного видобутку. Золоторудне родовище, яке виявили нещодавно на території України, має запаси до 2,4 тонн, стверджують геологорозвідники, які вже здійснили первинне обстеження району. Такі результати із пошуку золота та його виявлення підтверджують перспективність подальших геологорозвідувальних робіт на рудовиявленнях Рахівського рудного району. Розвідка має показати, наскільки перспективною є розробка покладів золота на цій території.

Як розвиватимуть знахідку

Подальші результати роботи геологів тут будуть спрямовані на підготовку об’єктів для залучення інвестицій під видобуток дорогоцінного металу. Також потрібні будуть кошти для створення відповідної інфраструктури із гірничного видобутку. Потім об’єкти на цій ділянці переводитимуть в ранг золоторудних родовищ. Варто знати, що нині єдине діюче в Україні родовище з видобутку цього металу – Мужіївське. Станом на початок 2018 року на територіх цього родовища знаходяться 55 тонн золота, 1 млн цинку і свинцю розвіданих запасів. У грошовому еквіваленті ресурс діючого родовища складає майже $3,8 млрд у грошовому еквіваленті.

Нагадаємо, ми повідомляли, що раніше Національний банк України спростивНБУ спростив перетин митниці з дорогоцінними металами порядок перетину української митниці із дорогоцінними металами при їхньому перевезенні через кордон. Тепер юридичним особам дозволено ввезення на територію України банківських металів без спеціального окремого дозволу. Такі засоби мають бути виготовлені нерезидентом за договором про переробку давальницької сировини, якщо метал призначений для продажу Національному банку України.