У Львові створено віртуальну модель унікальної пам’ятки XVII століття

Čytaty latynkoju
У Львові створено віртуальну модель унікальної пам’ятки XVII століття

До унікальної пам’ятки архітектури у Львові тепер є онлайн-доступ для віртуальних прогулянок на спеціально створеному сайті. Він дає змогу ознайомитися із втраченми замковим комплексом, який було зруйновано. Згодом комплекс буде відновлено разом із культурними надбаннями, обіцяють ініціатори проекту.

Хто співфінансував проект та в чому унікальність пам’ятки

За фінансової підтримки Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща фахівці впродовж 2017 року працювали над початковим етапом реконструкції пам’ятки. Дослідники задокументували сучасний стан замкового комплексу в Підгірцях. В Україні це — перший такий проект. Для цого повномасштабної реалізації на практиці дослідники та розробники зробили тисячі фотографій об’єкта, які в підсумку до сантиметра відтворюють просторову форму замку.

Як результат, розробники отримали електронну версію замку. Готовий проект було презентовано у Львові. Тепер цю віртуальну модель замкового комплексу можуть перетворити на технічну документацію. Її використають для подальшої реставрації цього масштабного об’єкта. Ініціатори реставрації сподіваються, що вже в травні 2018 року замок уперше за багато років відкриють для відвідувачів. Зокрема, туристи зможуть побачити тут фотокопії славетних картин, що прикрашали замкові стіни. Їх буде розташовано на тих самих місцях, де вони висіли раніше, у минулому.

Нагадаємо, що у Києві презентувалиУ Києві презентують віртуальний музей Василя Стуса віртуальний музей Василя Стуса. Твори, рукописи, речі поета зібрав син Василя – Дмитро. Експозиція доповнена за рахунок використання сучасних технологій.