Людей з інвалідністю в Україні визначатимуть за Конвенцією ООН

Čytaty latynkoju
Людей з інвалідністю в Україні визначатимуть за Конвенцією ООН

Петро Порошенко підписав закон щодо виключення із українського законодавства та вжитку терміну «інвалід». Натомість усі законодавчі та підзаконні акти від січня 2018 року й надалі мають використовувати термін «людина з інвалідністю». Ці зміни покликані гармонізувати українське та світове законодавство у питаннях визначення людей із інвалідністю та захисту їхніх прав.

Навіщо потрібні ці зміни

Також запроваджуються терміни «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни». Як повідомляє прес-служба Президента України, цей крок потрібен, аби привести чинне українське законодавство у відповідність до Конвенції ООН про права осіб із інвалідністю. Також це дає змогу акцентувати увагу на правах та можливостях саме людей, а не їхніх вразливостей, наголошують у прес-службі очільника української держави.

Закон визнає дійсними посвідчення із застарілими термінами, які були видані раніше. Навіть якщо у них вжито застарілих термінів, ці документи будуть чинними до кінця строку, на який вони були видані. Загалом зміни стосуватимуться 37 різних законів України, які є чинними на цей момент.

Нагадаємо, раніше стало відомо про те, що Президент України підписавКвоти на телебаченні підписано Президентом України закон про мовні квоти на телебаченні, які захищають вжиток та сферу застосування української мови. Застосування цих квот вже дало перші позитивні результати щодо збільшення кількості україномовного контенту в теле- та радіоефірі як загальнонаціональних, так і місцевих телеканалів та радіостанцій.