Першу сонячну електростанцію запустять на території ЧАЕС

Čytaty latynkoju
Першу сонячну електростанцію запустять на території ЧАЕС

Україна готується запустити свою першу сонячну електростанцію на території Чорнобильської АЕС. Вона повинна запрацювати протягом декількох тижнів.

Що варто знати про майбутню електростанцію

Компанія витратила €1 млн на установку 3800 фотоелектричних панелей, розміщених на площі 1,6 га, і сподівається, що інвестиції окупляться протягом семи років. Голова українсько-німецької компанії Solar Chernobyl Євген Варягін розповів, що сонячна електростанція може задовольнити потреби селища середнього розміру. Це – близько 2000 квартир. Також Варягін додав, що кількість сонячного світла у Чаорнобилі така ж, як і на півдні Німеччини. Сонячні панелі закріплені на бетонних блоках, а не розміщені на землі, бо грунт залишається забрудненим радіацією. Додамо, що українська влада запропонувала інвесторам майже 2500 га для потенційного будівництва сонячних електростанцій в Чорнобилі.

Додамо, що українці спільно із японцями готуютьсяДослідження у Чорнобильській зоні проведуть японці до проведення досліджень у Чорнобильській зоні. Праця українсько-японських експертів дозволить запобігати майбутнім ядерним катастрофам, знизити шкідливий вплив на екологію та живі організми у зонах, які зазнали радіоактивного забруднення.