Китайська корпорація надасть українцям нерухомість у лізинг

Čytaty latynkoju
Китайська корпорація надасть українцям нерухомість у лізинг

На ринок лізинговий послуг в Україні виходить новий гравець — і це Китай. Впровадженням державного фінансового лізингу в Україні займається Державна іпотечна установа України. Але кредитні кошти під її програми надасть китайська сторона. На часі дізнатися, як це працюватиме.

Як надаватимуть кредит

За результатами відкритого конкурсу із залучення зовнішніх запозичень для фінансування реалізації проекту перемогла Китайська національна корпорація генеральних підрядів (CСЕС). Кредит під державну гарантію надаватиметься строком на 15 років, ефективна відсоткова ставка складатиме 4,5 % річних. Вибірка кредиту здійснюватиметься окремими траншами згідно із затвердженим графіком фінансування.

Що таке лізинг

Придбання житла у лізинг – це альтернатива кредитування. Така послуга передбачає оренду житла з правом його викупу в кінці терміну. Головна відмінність від кредитування купівлі житла полягає в тому, що лізинг має спрощену процедуру оформлення і деякі податкові пільги для юридичних осіб. Для отримання лізингового фінансування не потрібно оформлення застави, оскільки предмет лізингу належить лізинговій компанії, а право власності переходить до клієнта після повної виплати лізингових платежів.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли вам, що нещодавно українці отримали право приватизуватиУкраїнці можуть приватизувати житло в гуртожитку житло у гуртожитку. Норма поширюється на громадян та членів їхніх сімей, які не мають власного житла, не використали право на безоплатну приватизацію державного житлового фонду, а також фактично проживають у гуртожитку протягом тривалого часу.