Месенджер WeChat стане універсальним ідентифікатором громадян у Китаї

Čytaty latynkoju
Месенджер WeChat стане універсальним ідентифікатором громадян у Китаї

Влада міста Гуанчжоу, столиці південної прибережної провінції Гуандун, розпочала у понеділок пілотну програму, яка створює віртуальну ідентифікаційну картку на основі мобільного додатку. Вона слугує для тих же цілей, що й традиційні державні посвідчення особи. Ідентифікація відбувається за допомогою облікових записів WeChat.

Як працюватиме ідентифікація на основі WeChat

Успіх програми стане одним з найважливіших етапів для WeChat. Програма була спочатку випущена компанією Tencent як сервіс мобільного обміну повідомленнями в 2011 році, а потім перетворилася на найбільшу соціальну мережу Китаю. Крім спілкування, ця платформа також надає можливості для миттєвих переказів грошових коштів та здійснення покупок. Раніше стало відомо, що аудиторія мобільного додатку складає 980 млн щомісячних активних користувачів за підсумками III кварталу 2017 року.

Програма WeChat ID була спільно розроблена дослідницьким інститутом Міністерства громадської безпеки та командою TenCentr. Її також підтримали низка китайських банків та державних департаментів. Очікується, що цей проект допоможе запобігти крадіжці онлайнової ідентичності, оскільки технологія розпізнавання обличчя використовується для перевірки заявників. Перевірені користувачі зможуть використовувати свій ідентифікатор у мобільному додатку для того, щоби зареєструватися в готелях та подати заявку на отримання державних послуг без необхідності подавати свої фізичні ідентифікаційні картки.

Раніше ми розповідали про те, як влада Китаю має намір використовувати великі дані для оцінкиЯк Китай збирається використовувати великі дані «надійності» усіх своїх громадян.