Український парламент «дозволив» жінкам майже 500 професій

Čytaty latynkoju
Український парламент «дозволив» жінкам майже 500 професій

Чимало законодавчих актів в Україні потребують перегляду та реформування. Це стосується в тому числі й законодавства щодо професій. Довгий час нормативні акти ділили профейсії на «чоловічі» та «жіночі». Більше того: низка фахових занять були фактично під забороною для жінок. Депутати українського парламенту своїм рішенням скасували міністерський наказ, який був ухвалений ще у грудні 1993 року і обмежував участь жінок у майже 500 видах професійної діяльності. На часі дізнатися докладніше про те, що та як зміниться.

Що забороняв скасований наказ

Наказом щодо регулювання видів професійної діяльності раніше затвердили перелік важких робіт та робіт зі шкідливими й небезпечними умовами праці, на  яких заборонили застосування праці жінок. До переліку ввійшли різні професії у сферах металообробки, електротехнічного та хімічного виробництва, лісозаготівельних робіт тощо. Усього, за попередніми підрахунками, цей список налічує близько 450 професій в Україні. За словами народної депутатки Ірини Суслової, скасування цього наказу стане першим кроком на шляху до недискримінації жінок у трудових відносинах. Також подібне законодавче рішення сприятиме викоріненню сексизму на роботі, створенню безпечних умов праці для всіх людей, незалежно від статі тощо.

Про жінок, які рухають віртуальну реальність уперед, ви можете почитатиЯк мисткині змінюють віртуальну реальність у нашому матеріалі. Там йдеться про те, як участь фахівчинь із віртуальної реальності дає змогу запускати інноваційні рішення у цій сфері.