Фінсектор в Україні переводять на Єдину систему фінансової звітності

Čytaty latynkoju
Фінсектор в Україні переводять на Єдину систему фінансової звітності

Фінансовий сектор в Україні невдовзі отримає нову систему подачі звітних документів для державного обліку. Система пропонуватиме єдиний стандарт звітності в залежності від видів діяльності компаній та буде обладнана єдиним вікном для її подання.

Як тепер надаватимуться фінансові звіти

Йдеться про надання звітності у форматі XBRL. Нова система подачі звітних документів дозволить здійснювати прийом, обробку, перевірку та розкриття фінансової звітності підприємств у єдиному електронному форматі. Передбачається, що оновлення та повноцінний запуск системи на основі новітнього стандарту відбудеться в Україні вже в 2019 році. Система значно спростить процес обміну діловою інформацію. Зокрема, це дозволить банкам отримувати фінзвітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) від суб’єктів господарювання в автоматичному режимі.

Хто подаватиме звітність у новій програмі

Подавати фінансову звітність у рамках нової системи будуть підприємства, що становлять суспільний інтерес:

  • емітенти, цінні папери яких допущені до біржових торгів,
  • банки,
  • страховики,
  • недержавні пенсійні фонди,
  • інші фінансові установи та підприємства, які належать до великих учасників ринку.

При цьому, до переліку таких підприємств не були включені професійні учасники фондового ринку. Компаніям, які здійснюють декілька видів професійної діяльності, та регулюються різними регуляторами, не буде потрібно складати звітність для кожного з регуляторів окремо.

Раніше стало відомо, що завдяки системі ProZorro в український бюджет надійшлоСтало відомо, скільки грошей ProZorro принесла українському бюджету 5 млрд грн за підсумками 2017 року.