SpaceX вперше успішно відправила в космос вживані корабель та ракету

Čytaty latynkoju
 SpaceX вперше успішно відправила в космос вживані корабель та ракету

Цей запуск ракети та корабля від SpaceX відрізняється тим, що не є тестувальним польотом. CRS-13 є важливою місією з постачання на міжнародну космічну станцію (МКС). Вперше в історії NASA використовує вживані технології повторно.

Що саме запустили у SpaceX

Місія вилетіла з стартового комплексу 40 на станції Cape Canaveral Air Force. Місце обране командою Маска невипадково. Саме тут стався вибух Falcon 9 вересня 2016 року, який ледь не поставив під загрозу подальше майбутнє ракето-космічного стартапу. Перша місія, запущена з цього майданчика після катастрофи, є ознакою зцілення та прогресу для космічного гіганта.

SpaceX повторно використала ракету Falcon 9, яка здійснила попередній політ до МКС та раніше запущену капсулу для вантажів Dragon.

Капсула доставила на МКС понад 2 тис кг — як постачання для станції, так і дослідницькі знаряддя для екіпажу. Серед нових поставок – це пара датчиків для контролю як кількості космічного сміття навколо станції, так і для вимірювання того, скільки сонячного світла досягає Землі.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про амбітні планиНепомітні кроки — чого вчать нещодавні презентації Amazon, Google та SpaceX щодо космічного туризму від компанії Ілона Маска.