Прикордонники розповіли, скільки українців скористалися безвізом

Čytaty latynkoju
Прикордонники розповіли, скільки українців скористалися безвізом

Найбільше українці перетинали державний кордон із Польщею та Румунією. Загалом спільний кордон із Європейським Союзом перетнули 64% осіб, які мають право користуватися безвізом.

Як та куди подорожують українці із безвізом

129 тис українців мандрували авіаційним транспортом, 227 тис – автомобілями та залізницею. Менше українців скористалися морським сполученням між державами.

Коли був ажіотаж на пунктах пропуску

Найбільше українці «рвалися» за кордон у перші місяці безвізового режиму. Тоді прикордонники оформляли до 80 тис громадян за місяць. Вже у листопаді 2017 року показник зменшився та склав 32,5 тис осіб. А от за три літні місяці інтенсивність поїздок українців до європейських країн зросла на 10% порівняно із літом 2016 року.

Яка користь правоохоронцям від безвізу

Пункти пропуску зараз оснащені сучасним біометричним обладнанням, у томі числі – де фіксуються і відбитки пальців. У рамках безвізу українські прикордонники отримали доступ до баз даних Інтерполу в 126 міжнародних і міждержавних пунктах пропуску. Це дало змогу з початку року виявити майже 2 тис розшукуваних осіб, 657 паспортних документів та 198 викрадених транспортних засобів.

Безвіз

Нагадаємо, Україна та ОАЕ нещодавно також домовилисяУкраїна та ОАЕ домовилися про безвіз про безвіз. Крім того, що Петро Порошенко в Саудівській Аравії домовився про спрощення візового режиму, під час свого візиту президент України запропонував Саудівській Аравії взяти участь в інвестиційних проектах в Україні. Також сторони досягли угоди про співпрацю в політичній, торговельно-економічній, енергетичній та військово-технічній сферах.