Українські ГЕС отримали автоматичну систему регулювання

Čytaty latynkoju
Українські ГЕС отримали автоматичну систему регулювання

​Київська, Середньодніпровська, Дніпровська ГЕС-1 та Каховська гідроелектростанції відтепер підключені до системи автоматичного регулювання параметрів роботи. На часі дізнатися більше про це.

Що дасть автоматизація процесу на ГЕС

​Перехід українських гідроелектростанцій на автоматичний режим значно підвищить надійність роботи енергосистеми та її гнучкість. Якщо виникне нештатна ситуація (скажімо, втрата потужностей для генерування), то вона автоматично ліквідується. Споживачів не потрібно буде вимикати. Це полегшить роботу персоналу електростанцій. Незабаром на європейські стандарти автоматичного регулювання частоти перейде Кременчуцька ГЕС. Також розглядається питання щодо автоматизації і найбільшої в Україні станції такого типу — Дністровської.

Додамо, що у разі хакерських атак електростанції відключатимуть від системи автоматичного регулювання та переводитимуть у ручний режим.

Нагадаємо, що в Україні зрослоВ Україні зросло виробництво електроенергії виробництво електроенергії. Так, виробництво електроенергії із поновлювальних джерел склало на 23,6% більше, ніж у 2016 році. За 10 місяців атомні електростанції (АЕС) збільшили виробництво на 8,7% порівняно з аналогічним періодом 2016-го — до 70,7 млрд кВт/год. При цьому теплоелектростанції (ТЕС) і теплоелектроцентралі (ТЕЦ) за цей же період скоротили темпи видобутку енергії на 10,1% — до 44,7 млрд кВт/год. Гідроелектростанції (ГЕС) та гідроакумулюючі електростанції (ГАЕС) у січні-жовтні 2017 року виробили 8,3 млрд кВт/год, що на 11,6% більше аналогічного показника 2016 року. Виробництво електроенергії з поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) склало на 23,6% більше, ніж у 2016 році.