Мінфін вніс зміни до обліку платників податків та зборів

Čytaty latynkoju
Мінфін вніс зміни до обліку платників податків та зборів

Які зміни запроваджує міністерство

Мінфін вніс зміни, котрі стосуються порядку обліку платників податків і зборів. Зокрема, серед них набувають чинності наступні нововведення:

  • Уточнено повноваження територіальних органів Державної фіскальної служби України в областях, Києві, Центральному офісі великих платників податків ДФС та Державних податкових інспекціях (Обласних державних податкових інспекціях). Ці уточнення стосуються реалізації процедур обліку платників відповідно до функцій, визначених Податковим Кодексом України.
  • Встановлено, що у разі включення відокремлених підрозділів іноземних компаній та організацій до Єдиного Державного реєстру (ЄДР) платників податків відповідні підрозділи беруться на облік на підставі відомостей з ЄДР.
  • Визначено особливості заповнення повідомлення за формою №20-ОПП у разі подання інформації про відокремлені підрозділи юридичної особи із розташуванням за межами України.
  • Уточнено, що зняття з обліку за попереднім місцем знаходження (місцем проживання) здійснюється автоматично одночасно із взяттям на облік за новим.
  • Також виключено норми, котрі не належать до сфери регулювання Порядку обліку платників та/або дублюються у положеннях інших нормативно-правових актів.

Коли ці зміни стануть чинними

Наказ Мінфіну від 06.10.2017 р. №839, яким внесено ці зміни, набуває чинності за 10 днів з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про плани Міністерства фінансів замінитиМінфін пропонує замінити податок на прибуток, мета — стимулювати бізнес податок на прибуток.