Китайці долучаться до українського іпотечного ринку

Čytaty latynkoju
Китайці долучаться до українського іпотечного ринку

Що обговорювали зі східними партнерами

Керівництво Державної Іпотечної установи відвідало КНР та стало учасниками засідання українсько-китайської Підкомісії з торговельно-економічного співробітництва Комісії зі співробітництва між урядами 2 країн. Державна Іпотечна установа (ДІУ) розробила інвестиційний проект «Забезпечення житлом на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу». Він отримав позитивну державну експертизу та оцінку економічної ефективності. Партнерами в цьому проекті мають стати китайські компанії. Резюме цього проекту передані китайській стороні.

Як відбуватиметься співпраця

За результатами проведеного ДІУ відкритого конкурсу із залучення зовнішніх запозичень для фінансування цього інвестиційного проекту визначено переможцем Китайську національну корпорацію генеральних підрядів (ССЕС). Вона виконала всі конкурсні умови та вимоги. Тепер їй належатиме здійснення проектів.

16 листопада відбулася зустріч представників української делегації від ДІУ з керівництвом переможця конкурсу китайської компанії ССЕС. Ця компанія зобов’язалася забезпечити фінансування на умовах конкурсу. На зустрічі було офіційно вручено повідомлення про результати конкурсу із залучення ДІУ зовнішніх запозичень та обговорені найближчі (до кінця 2017 року) заходи, які необхідно здійснити сторонам для практичної реалізації проекту. Також проведено перемовини з керівництвом китайського банку ІСВС. Він стане одним із фінансових учасників нової угоди на іпотечному ринку України.

Раніше ми розповідали вам про те, що проблемні іпотеки в УкраїніПроблемні іпотеки в Україні продаватимуть через e-аукціон продаватимуть через електронний аукціон. Це має убезпечити учасників таких аукціонів та запобігти корупційним ризикам.