Реклама

У шахті на ВДНГ облаштують арт-простір

Čytaty latynkoju
У шахті на ВДНГ облаштують арт-простір

13-тий павільйон, який керівництво ВДНГВДНГ презентував власну концепцію розвитку виділило для арт-резиденції, колись був присвячений вугільній промисловості. Особливість цієї будівлі в тому, що під нею знаходиться макет шахти з ліфтом і лабіринтами. За допомогою них радянські промисловці демонстрували досягнення свого виробництва. Тепер тут буде простір для творчих експериментів.

Як облаштують арт-простір

Резиденція буде функціонувати у традиційному форматі: до участі запрошуватимуть митців, яким дадуть простір і матеріали для роботи, а також можливість презентації її результатів широкій публіці. Крім того, проект ASC 13 ініціюватиме міжнародний обмін художниками: запрошуватиме митців з інших країн і відряджатиме українців попрацювати за кордоном. Зараз павільйон №13 перебуває у занедбаному стані: ремонту потребують і підземна, і наземна його частини, на який, за прогнозами фахівців, піде 3-4 місяці й близько 20 000$. Тому головний челендж – знайти фінансування. У майбутньому організатори резиденції планують співпрацювати з представниками IT-сфери, створюючи проекти на стику мистецтва і технологій. Невдовзі буде сформована команда кураторів різних напрямків мистецтва, що будуть представлені на резиденції, а також оголосять open call для учасників проекту ASC 13. Офіційне відкриття відбудеться навесні. До цього планують провести низку воркшопів, суботників та відкритих зустрічей для залучення громади і знайомства.

Ми прагнемо створити платформу синтезу мистецтв, де будуть реалізуватися колаборації діячів театру, сучасного мистецтва, медіа, музики, танцю й кіно.

Олександра Халепа, кураторка проекту