Український паспорт — у ТОП-40 світу за доступністю

Čytaty latynkoju
Український паспорт — у ТОП-40 світу за доступністю

За якими критеріями складають рейтинг, що оцінює паспорт

Основним визначальним фактором місця конкретних держав у Passport Index є кількість країн, які власник такого паспорта може відвідати без візи чи із отриманням візи в пункті прикордонного пропуску. На часі дізнатися більше про те, які місця посідає український паспорт у загальному переліку. Тим більше, що не так давно почав діяти безвізовий режим для українців із країнами Європейського Союзу.

Хто входить до трійки лідерів

Першу сходинку серед майже 160 країн посідає Сингапур. Це місто-держава видає паспорт, що забезпечує безвізовий в’їзд до 159 країн. Друге місце — за Німеччиною із 158 країнами без віз.

На третій сходинці опинилися Швеція та Південна Корея (157 країн). США, Канада, Ірландія та Малайзія посіли 6-ту сходинку. Громадяни цих країн можуть без віз відвідати 154 держави світу.

Європейські країни в основному входять до ТОП-10. Україна розташувалася на 32-й позиції разом із Макао та Тайванем. Ці три країни мають безвізові відвідини до 120 світових держав. Докладніше про порівняльну ситуацію можна дізнатися і поданих нижче діаграм із порівнянням різних держав за рівнем візової доступності для власників паспортів цих держав: