У США створили прозорі сонячні панелі

Čytaty latynkoju
У США створили прозорі сонячні панелі

Вчені підрахували, що використовуючи панелі в побуті можна буде покрити 40% потреб США в електроенергії. Дослідники створили матеріал, яким можна покрити більшу частину фасадів і дахів будівель, при цьому вікна збережуть прозорість.

Що відомо про новітні панелі

В Мічиганському університеті кажуть, що прозорі панелі забезпечують схожий з сонячними елементами рівень генерації енергії. При цьому, такі панелі більш універсальні. Вчені говорять, що матеріалом можна покривати машини, корпуси телефонів, фасади будівель. Тобто застосування не обмежується очевидним склінням вікон. У дослідників вийшло створити прозорий матеріал, який збирає тільки невидимий спектр сонячного світла. Вчені впевнені в успішному майбутньому технології. Вони кажуть, що навіть якщо обмежитися тільки скляними поверхнями, можна в рази збільшити вироблення «чистої» енергії. За їхніми підрахунками, в США від 5 до 7 млрд м² скляних поверхонь. Всі ці площі — кандидати на перетворення в електрогенератори.

До речі, в серпні вченим з Університету Колорадо в Боулдері вдалося розробити матеріалВчені розробили матеріал, який охолоджується від сонця, який має властивість пасивного охолодження. Йому для цього не потрібна ні вода, ні електрика. Він знижує температуру під дією сонячного світла.