В Україні планують дозволити оренду держактивів нерезидентам

Čytaty latynkoju
В Україні планують дозволити оренду держактивів нерезидентам

В чому суть пропозиції

Тривалий час державні активи, що знаходяться у фонді нерухомості, можна було орендувати лише компаніям та особам, що є податковими резидентами та мають громадянство чи реєстрацію в Україні. Тепер цю практику пропонують змінити, лібералізувавши законодавчі вимоги. За словами представника Фонду, проект відповідного наказу передбачає передачу в оренду державних об’єктів із можливістю участі у ній саме нерезидентів. Для цього буде спрощено процедуру подачі відповідних документів для орендарів. Відповідний проект вже передано на реєстрацію до українського Міністерства юстиції. Далі на нього чекає розгляд та передача до профільних комітетів.

Крім того, цим же наказом Фонд державного майна України прагне скасувати необхідність для орендарів мати ліцензії на певний вид діяльності. На часі дізнатися, чидіятиме обмеження по кількості об’єктів, котрі будуть доступні для оренди нерезидентам згідно цих нових умов.

Скільки об’єктів зможуть орендувати нерезиденти

Цей крок з боку державного регулятора викликаний зростанням інтересу з боку іноземних компаній до оренди об’єктів з України, зазначив Парфененко. Наразі до оренди пропонують 5955 об’єктів державної власності. Раніше стало відомо, що за підсумками 2017 року Фонд державного майна України планує отримати від передачі майна в оренду до 1 млрд грн. Ці кошти можуть зрости за умов лібералізації порядку передачі об’єктів в оренду та розширення переліку об’єктів, котрі у таку оренду можуть передаватися.