Українка виборола II місце у Європі серед молодих учених

Čytaty latynkoju
Українка виборола II місце у Європі серед молодих учених

Українка удостоїлася II місця за свою розробку. Загалом на конкурсі команди з 38 країн світу представили 89 наукових теоретичних та прикладних робіт.

Деталі конкурсного проекту, який подала українка

Дельта-робот — це вид механічного маніпулятора з паралельною кінематикою. Він може швидко і точно переміщувати інструменти для механічної обробки деталей та виконувати інші дії в площинах, паралельних основі. Головна перевага класичної моделі дельта-робота в тому, що приводи, які становлять значний відсоток його ваги, розміщені на нерухомій основі. Таким чином рухома частина дельта-робота легша, бо не обтяжена двигунами, дешевша і простіша в обслуговуванні. Проте, незважаючи на такі корисні властивості, дельта-роботу не вистачає ступенів свободи — він не може повертати предмет, з яким працює.

Основною ідеєю конкурсного проекту української дослідниці є зміна конструкції робота, що дає змогу робити повороти об’єкту і при цьому зберегти переваги класичної моделі. Для подальшого заохочення до наукової діяльності Яну нагородили також запрошенням на участь у Стокгольмському міжнародному молодіжному семінарі та урочистій церемонії нагоро­дження лауреатів Нобелівської преміїВсередині бульбашки — Нобелівський лауреат та його думка про Bitcoin 2017 року.