UDP Renewables будуватиме об’єкти відновлювальної енергетики в Україні

Čytaty latynkoju
UDP Renewables будуватиме об’єкти відновлювальної енергетики в Україні

Компанія UDP Renewables, яка входить до групи UDP, оголосила про масштабні плани щодо трансформування енергетичного ринку України. Компанія вже запустила сонячну електростанцію на Київщині й готує до реалізації аналогічні проекти в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Вони мають стати складовою оновленої системи енергетики в Україні.

Про альтернативну енергетику в Україні

Компанія UDP Renewables планує ввести в експлуатацію об’єкти сонячної та вітрової енергетики сумарною потужністю 300 МВт, залучивши до співпраці провідні світові компанії.

Першим реалізованим етапом стало будівництво сонячної електростанції (СЕС). Воно відбулося у смт Велика Димерка Броварського району Київської області. До енергосистеми країни вже підключено першу чергу цієї СЕС потужністю 6 МВт, яка складається з 22 200 сонячних модулів. У 2018 році будуть завершені три наступні черги, а загальна  потужність Димерської СЕС досягне 50 МВт, що відповідає 5% потужності типового блоку атомної електростанції.

У IV кварталі цього року буде розпочато будівництво двох нових СЕС: на 17,5 МВт у Херсонській області та на 10 МВт — в Одеській. Загалом на сьогодні сумарний об’єм підготовлених проектів компанії UDP Renewables у південних областях України становить 120 МВт.

Протягом наступних п’яти років група UDP планує інвестувати в програму розвитку альтернативної енергетики близько $300 млн, з яких уже інвестовано майже $10 млн. Також є намір залучити до проекту кошти міжнародних фінансових інституцій та міжнародних партнерів.

Відновлювана енергетика — це потужний глобальний тренд, і ми прагнемо, щоб Україна крокувала в ногу з прогресом. Зелені енерготехнології стають ефективнішими та дешевшими й згодом витіснятимуть традиційні. Вважаю, що протягом наступних 15 років технології мають усі шанси помінятися місцями: альтернативні джерела енергії стануть основними, а традиційна теплова генерація — альтернативною

Сергій Євтушенко, керуючий партнер UDP Renewables