Обрано проект нового міського архіву у Львові

Čytaty latynkoju
Обрано проект нового міського архіву у Львові

У конкурсі на найкращий проект архіву зареєструвались учасники зі Львова, Києва, Івано-Франківська, Одеси, Харкова, Дніпра, Рівного та Вінниці. З 17 робіт журі відібрало спочатку 5, а серед них – 3 найкращі, які отримають премії.

Які проекти архіву пропонувалися

Перше місце посів проект творчої архітектурної майстерні «КУДІН» з Києва (Віктор Кудін, Михайло Карнаухов, Ольга Рябова, Надія Бесараб, Людмила Косік), автори якого отримають 90 тис. грн премії. За цим проектом і будуватимуть міський архів. За словами Юліана Чаплінського, більшість членів журі віддали максимальні бали саме цьому проекту. Головний архітектор Львова пояснив, що цей проект сподобався тим, що він має чіткий силует і чітко виражену соціальну основу. Є відкрита тераса, яка може використовуватись просто для відпочинку, як вечірній кінотеатр. Навколо цієї споруди буде заглиблення, яке буде обладнане як скейт-парк. Тобто архів не буде неприступною фортецею. До того ж, саме сховище документів буде виконане у формі кубу. Автор зумів вдвічі зменшити площу сховища відносно інших проектів, оскільки запропонував розсувну систему стелажів, які можна рухати і заощаджувати площу.

Другим у конкурсі став проект львів’ян Василя Балога та Марії Яструбчак, які отримають премію 60 тис грн.

Третє місце журі присудило проекту бюро «Паламарчук» з Києва (Ігор Паламарчук, Павло Мокшанський), автори якого отримають 30 тис грн премії.

Незабаром розпочнуть виготовлення проектно-кошторисної документації, яка визначить вартість проекту. Розпочати будівництво планують у другій половині 2018 року, а завершити – у 2020 році.