Міжнародні валютні резерви України досягли трирічного максимуму

Čytaty latynkoju
Міжнародні валютні резерви України досягли трирічного максимуму

Міжнародні резерви України на 1 вересня 2017 року досягли еквіваленту $18,035 млрд. Це на $240 млн (або на 1,3%) вище показника на 1 серпня і є максимальним показником з початку 2014 року.

Як пояснюють стрімкий ріст

У серпні обсяг резервів зріс за рахунок надходжень на користь уряду на $351,5 млн. Ці надходження в основному надійшли від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики та валютних інтервенцій НБУ на міжбанківському ринку. За підсумками цих операцій чиста купівля валюти регулятором становила $234 млн.

Разом з тим у серпні були перераховані платежі уряду і НБУ на користь Міжнародного валютного фонду на суму $448,7 млн. Також повідомляється, що станом на 1 вересня обсяг резервів покриває 3,6 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України з поточних операцій уряду та Національного банку.

Нагадаємо, що Національний банкНБУ зареєстрував внутрішньодержавну платіжну систему City24 погодив правила внутрішньодержавної платіжної системи City24 і видав платіжній організації ТОВ «ФК Фенікс» ліцензію на переказ коштів у національній валюті.