Парламентарям пропонують новий законопроект про цінні папери

Čytaty latynkoju
Парламентарям пропонують новий законопроект про цінні папери

Що пропонують народні депутати

Ініціаторами, котрі подали законопроект, виступили народні депутати з різних фракцій та груп. За їхніми словами, проект закону має на меті імплементувати до національного законодавства України низку положень актів ЄС з питань емісії цінних паперів. Ці положення необхідні, аби досягнути прозорості інформації у торгівлі цінними паперами, осучаснити роботу українського ринку фінансових інструментів та деривативів.

Що змінить цей законопроект

У пояснювальній записці документу зазначено, що ухвалення цього законопроекту дозволить розширити учасникам ринків капіталу спектр фінансових послуг, сприяти ефективному розвитку ринків похідних цінних паперів та деривативів. Також в разі прийняття цього закону зросте ефективність та надійність роботи українського ринку капіталу та корпоративних облігацій. Зокрема йдеться про захист прав тримачів корпоративних облігацій, облігацій внутрішніх місцевих позик, облігацій міжнародних фінансових організацій та іпотечних облігацій тощо. Додатково передбачено спрощення процедури приватного розміщення цінних паперів.

Нагадаємо, також ми повідомлялиЗакон проти онлайн-хейтерів прийнято у ФРН про законодавче регулювання проявів ненависті в інтернеті, яке нещодавно запровадили у Німеччині. Нормативний документ передбачає, що «очевидно злочинні» висловлювання повинні бути видалені або заблоковані протягом 24 годин з моменту надходження скарги на них. Проте в деяких випадках для цього компаніям дається тиждень. Раніше критики нового німецького закону заявляли, що таке обмеження в часі може призвести до того, що в спірних випадках компанії будуть видаляти коментарі, щоб не піддаватися штрафним санкціям. Однак Мін’юст Німеччини зазначає, що штрафи накладатимуться лише в разі систематичних порушень.