Восени український уряд запропонує 5 ключових реформ

Čytaty latynkoju
Восени український уряд запропонує 5 ключових реформ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що обговорювані реформи потребують невідкладного голосування у Верховній Раді. Також він запропонував відкликати близько 60 законопроектів«Укрпошта» пропонує надавати фінпослуги — внесено законопроект, які втратили свою актуальність.

Які реформи очікувати українцям

  • Пенсійна реформа (законопроекти №6614, №6615, №6616, №6617).  До другого читання готується законопроект, який дозволить перерахувати пенсії більше ніж 5,6 млн громадян та провести індексацію пенсій для близько 4 млн громадян.
  • Освітня реформа (законопроект №3491-д). Планується впровадити нові принципи навчання та управління школами, надати школам більшу автономію в розпорядженні фінансовими ресурсами та формуванні навчального процесу.
  • Медична реформа (законопроекти №6327, №6604). Йдеться про створення у країні нової моделі фінансування охорони здоров’я «гроші ходять за пацієнтом».
  • Електронні довірчі послуги (законопроект №4685). Передбачається запровадження електронних інструментів для ведення бізнесу і громадян: он-лайн спілкування бізнесу з органами влади і он-лайн доступ до адміністративних послуг для громадян.
  • Міжнародні стандарти фінзвітності (законопроект №646-д). Йдеться про обов’язкове застосування міжнародних стандартів обліку для великих підприємств, та одночасне зменшення звітності для малого бізнесу, про відкритість видобувних компаній та доступ громадян до фінансових звітів підприємств.