Нацбанк скасовує обмеження на використання валютних рахунків

Čytaty latynkoju
Нацбанк скасовує обмеження на використання валютних рахунків

З вересня 2016-го діяв ліміт, згідно якого 1 клієнт на добу міг отримати не більше 250 тис грн в еквіваленті. Наразі Національний банкНБУ запустить сервісний центр для фінустанов вважає за можливе повністю прибрати таке обмеження для валютних операцій. Зміни відбуваються з огляду на покращення ліквідності банківської системи в іноземній валюті. Водночас таке рішення має сприяти подальшому відновленню довіри вкладників до банків.

Якими перевагами зможуть скористатися українці

Фізичні особи зможуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси без обмежень за сумою. По-друге, Національний банк лібералізує підхід до ощадних (депозитних) сертифікатів на пред’явника. Так, знімається заборона на їх випуск, яка діяла досі, та скасовується вимога погашати їх лише шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або пред’явника. Для депозитних сертифікатів в іноземній валюті прибирається вимога до мінімального строку розміщення, який мав становити не менше шести місяців. Для банків НБУ спростив розрахунок щоденного ліміту купівлі валюти у власну позицію у розрізі операцій на умовах тод, спот та форвард. Нововведення направлене на стимулювання форвардних операцій та подальший розвиток інструментів хеджування валютних ризиків.

Нагадаємо, що Національний банк вводить видачуНБУ видаватиме українцям електронні валютні ліцензії громадянам України валютних ліцензій в електронній формі. Відтак, фізичні особи (крім підприємців) зможуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії на перерахування іноземної валюти за кордон.