Реклама

Міноборони Канади ініціює розробку нових правил захисту супутників

Čytaty latynkoju
Міноборони Канади ініціює розробку нових правил захисту супутників

Кожна держава-учасниця Договору несе міжнародну відповідальність за шкоду, завдану об’єктам в космічному просторі. Військові спеціалісти з Канади вважають, що необхідно внести зміни в законодавчий акт. Новий проект має на меті розробку актуального переліку принципів, що визначать правила та обмеження стосовно військових операцій до, в та з відкритого космосу.

Що пропонують у Міноборони Канади

У 2007 році Китай вперше у світі збив власний супутник запущеною із Землі ракетою. Цей випадок викликав жваву дискусію стосовно принципів використання космічного простору. Речник військово-морських сил Канади Тревор Рейд в одному з інтерв’ю розповів, що наразі йдеться про такі технології, як попереджувальні сигнали, системи контролю затвору, створення радіоперешкод та інші. Брак міжнародних норм може мати жахливі наслідки і зумовити «потенційно неправильне сприйняття певних дій, стратегічну нестабільність й незумисну ескалацію конфлікту».

Інші космічні проекти

Нагадаємо, що нещодавно завершилося проведення 6х льотних випробувань космічного корабля SpaceShipTwoПерший приватний космоліт готується до польотів. На ньому в майбутньому планують возити туристів у космос. Приватний пілотований суборбітальний космічний корабель Virgin Galactic має ще зробити від 2 до 9 випробувальних польотів до переходу в наступну фазу з працюючим реактивним двигуном. Також вже за півтора-два роки астронавти зможуть телефонувати додому зі смартфону. Німецький стартапНімці збираються встановити LTE-підстанцію Vodafone на Місяці має на меті встановити LTE-підстанцію на поверхні Місяця. А компанія Ad AstraNASA розробляє ракету для кількатижневих польотів на Марс та американське аерокосмічне агентство NASA працюють над розробкою надшвидкої плазмової ракети