Українцям запропонують продаж нерухомості на основі blockchain

Čytaty latynkoju
Українцям запропонують продаж нерухомості на основі blockchain

Американський стартап за участі українських розробників Propy за кілька днів з початку кампанії продав 8 млн токенів, що еквівалентно $8 млн. За ці гроші створять глобальний сервіс з продажу майнових прав з будь-якої точки світу.

Що відомо про сервіс Propy

Стартап Propy був заснований в 2015 році. Його мета — створити децентралізований маркетплейс з продажу нерухомості на базі смарт-контрактів. У його команду увійшли бізнесмени як зі сфери нерухомості, так і з IT-бізнесу, Blockchain-спільноти. Зокрема, CEO проекту стала Наталія Караянева, яка управляла низкою проектів з нерухомості в Європі. Головний blockchain-архітектор майбутнього маркетплейса — українець Андрій Замовской, відомий також як засновник Ambisafe. В кінці минулого року у Propy з’явився прототип для транзакцій з продажу нерухомості на базі технології Blockchain, а в жовтні 2017 го планується почати бета-тести системи. Основна ідея Propy — дозволити іноземним інвесторам здійснювати транскордонні операції з купівлі об’єктів нерухомості в інших країнах. Засновники проекту вважають, що якщо транскордонні угоди з нерухомості будуть проходити в електронному вигляді, швидко і без зайвої бюрократії, то це допоможе наростити обсяг інвестицій в такі об’єкти.

Участь України у проекті

З України в команді стартапу 5 осіб. Український уряд одним з перших оголосив про зацікавленість в цьому проекті. Як заявив глава держагентства з питань e-government Олександр Риженко, впровадження blockchain-технології дасть переваги всім учасникам угод на ринку нерухомості. Як прогнозують в агентстві, в 2018 році після внесення до законодавства змін, іноземні громадяни зможуть купувати землю на таких умовах, що і громадяни.