ЄС розробить єдині стандарти якості продуктів харчування

Čytaty latynkoju
ЄС розробить єдині стандарти якості продуктів харчування

З чим пов’язано нові заяви

Угорщина і Словаччина на початку 2017 року представили результати експертизи. Згідно з нею, продукти, що продаються в цих країнах, істотно відрізняються від їхніх еквівалентів, що надходять до західноєвропейських держав. Наприклад, супові добавки Knorr в Східній Європі на 20% менші, ніж такі ж приправи в західноєвропейських магазинах. У Словаччині продукти відрізняються великою кількістю жиру і меншим вмістом м’яса, замість цукру при виробництві часто використовуються підсолоджувачі, а замість фруктових добавок — штучні ароматизатори. Саме цей стан речей прагнуть змінити ініціатори нових стандартів.

Виробники харчової продукції звинувачення спростували і назвали відмінності в рецептурі наслідком смакових переваг різних національностей. Юнкер заявив, що не приймає подібних пояснень і оголосив про намір Єврокомісії «покласти край дискримінації в харчовій галузі». В свою чергу прем’єр-міністр Словаччини назвав важливим той факт, що Єврокомісія визнає ситуацію несправедливою. «Комусь це може здатися смішним, але для нас це серйозна політична проблема», — заявив він.

Які стандарти щодо харчових продуктів зараз діють у ЄС

За нинішніми правилами, компанії-виробники харчових продуктів мають право замінювати інгредієнти в залежності від місця продажу за умови, що на упаковці вказано змінений склад. Жан-Клод Юнкер пообіцяв розробити новий звід правил до вересня 2017 року. В даний час Єврокомісія займається розглядом скарг, що надійшли від 21 держави, що входять в ЄСЄС скасує платний роумінг для 6 країн Східного партнерства.