Кияни зібрали підписи для музею на Поштовій площі

Čytaty latynkoju
Кияни зібрали підписи для музею на Поштовій площі

Мешканці столиці звернулися до київського мера з вимогою звернути увагу на те, що археологічні розкопки опинились під загрозою знищення. Вже зібрано необхідних 10 тис підписів. Тепер петиція щодо облаштування музейного простору на Поштовій площі має бути розглянута Київською міськрадою.

На яку проблему вказують автори петиції щодо музею на площі

У петиції на сайті Київради йдеться про те, що квартали стародавнього Києва зараз вкриті будівельним сміттям. А фінансування роботи археологічної групи припинилося 4 міс тому.

Команда фільму «Україна.Повернення своєї історії» на чолі з автором фільму Акімом Галімовим, Директор Центру археології Києва при Інституті археології НАН України Михайло Сагайдак, кияни та наукове товариство України турбуються про збереження історичної спадщини нашої держави.

Кияни зібрали 10 тис підписів на підтримку музею на Поштовій площі

Поштова вже претендує на статус третього об’єкту ЮНЕСКО в Києві, зауважують активісти. Вони також нагадують, що у 2001 році будівельники вже призвели до знищення на Майдані Незалежності знайдених археологами стародавніх Лядських воріт. Якщо подібне повториться, археологи оцінюють збитки у понад 70 млн грн. Тому мера Віталія Кличка просять втілити плани щодо музеєфікації та подальшого дослідження старовинної вулиці часів Київської Русі і запобігти руйнуванню пам’ятки.