Mobile ID запрацює до кінця 2017 року

Čytaty latynkoju
Mobile ID запрацює до кінця 2017 року

Кабінет міністрів України до кінця року розробить законодавчу базу для впровадження мобільної ідентифікації громадян Mobile ID. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду. На часі дізнатися, як працюватиме мобільна ідентифікація.

Як працюватиме урядовий портал та Mobile ID

Портал найближчим часом буде оновлено і громадяни зможуть отримувати через нього державні послуги. Впровадження мобільної ідентифікації дозволить звести до мінімуму контакти з чиновниками і збільшити перелік надаваних онлайн держпослуг.

Для впровадження в Україні електронного уряду існує перелік необхідних кроків, зокрема впровадження безконтактних електронних послуг, перехід на електронну ідентифікацію та електронний підпис громадянина. До кінця 2017 у Кабміні повідомляли про наміри запустити електронний уряд, а також прийняти закон про єдину систему електронної взаємодії і повністю відмовитися від паперового документообігу.

Як функціонує сервіс

Це — сервіс мобільної ідентифікації користувачів, яка дозволяє абоненту використовувати свій мобільний телефон з встановленою в ньому SIM-картою для безпечної електронної ідентифікації. Mobile ID можна використовувати для доступу до захищених електронних документів, а також щоб ставити підпис на документах. Такий стандарт здатний поліпшити якість надання адміністративних та інших сервісів. В Україні вперше стандарт Mobile ID був реалізований на порталі адміністративних послуг у Львові.

Вже до кінця року ми підготуємо рішення для мобільного ідентифікації громадян, отримання державних послуг онлайн, це Mobile ID

Володимир Гройсман, прем'єр-міністр України