В Україні запровадять накопичувальну пенсійну систему

Čytaty latynkoju
В Україні запровадять накопичувальну пенсійну систему

Законопроектом запропонована накопичувальна система пенсійного страхування, в рамках якої застраховані особи обирають недержавні пенсійні фонди, в яких вони бажають формувати свої обов’язкові накопичення. На часі дізнатися, як нововведення змінять систему пенсійного забезпечення.

Як функціонуватиме нова система накопичення пенсій

Згідно запропонованих змін встановлюється, що застраховані особи, яким на дату впровадження обов’язкової накопичувальної системи пенсійного страхування виповнилося не більш як 35 років, сплачуватимуть внески із своєї заробітної плати (доходу) від 2% із щорічним збільшенням до 7%. Інші особи (кому виповнилося більше 35 років) мають право брати добровільну участь у накопичувальній системі пенсійного страхування. Також повідомляється, що особа може в будь-який момент перейти до іншого недержавного пенсійного фонду.

Що буде з Пенсійним фондом України

Пенсійний фонд України здійснюватиме адміністративне забезпечення процесу прийому та обробки відповідних заяв застрахованих осіб, а також даватиме розпорядження адміністраторам обраних недержавних пенсійних фондів про відкриття персональних накопичувальних пенсійних рахунків цим особам. Зберіганням пенсійних активів будуть займатися банківські установи.

Основні функції з нагляду та регулювання, що входять у систему, покладаються на:

  • Національну комісію з регулювання ринків фінансових послуг – в частині діяльності адміністраторів недержавних пенсійних фондів;
  • Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку – в частині діяльності компаній з управління активами недержавних пенсійних фондів;
  • Національний банк України – в частині діяльності зберігачів недержавних пенсійних фондів.