Енергосистеми України та ЄС будуть спільними

Čytaty latynkoju
Енергосистеми України та ЄС будуть спільними

Нещодавно підписана угода про об’єднання енергосистем України та ЄС відкриває шлях до наступної фази на шляху інтеграції до Європи. Ця угода дає можливість для нашої держави отримувати енергетичні ресурси від будь-якої з 34 країн Європи без будь-яких обмежень. На часі дізнатися більше про цей формат співпраці та очікувані результати для енергетичнох сфери.

Як відбуватиметься об’єднання систем України та країн Європи

В Україні має відбутись реформа енергетичної інфраструктури, щоб приєднатися до європейської мережі. Також очікується запуск повноцінного ринку електроенергії.

Каталог вимог разом з переліком необхідних додаткових досліджень та дорожньою картою, які отримала Україна, містить зокрема низку технічних заходів, що вже у найближчому майбутньому мають відповідати новим директивам ЄС для системних операторів, запровадження яких в нашій країні очікується цього року. Подальший розвиток співпраці у цьому форматі залежатиме від можливостей сторін докладатися до розвитку енергосистем у кожній із країн, що є учасницями угоди.

Європейська спілка системних операторів передачі електроенергії, що об’єднує 34 країни Європи, вже опублікувала інформацію про об’єднану енергосистему нашої держави на своїй онлайн-платформі. Далі наводимо пряму мову представника української енергетичної сфери:

Угода набрала чинності. Пройдено ще одну контрольну точку на шляху електроенергетичної євроінтеграції. Попереду багато роботи, не лише з боку системного оператора, а й генерації, органів влади, регулятора.

Всеволода Ковальчука, голова «Укренерго»