Стартувала вступна кампанія із онлайн-інструментами

Čytaty latynkoju
Стартувала вступна кампанія із онлайн-інструментами

Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що від сьогодні абітурієнти можуть створювати електронні кабінети. Реєстрація проходитиме на сайті ez.osvitavsim.ua. На часі дізнатися про те, як триватиме кампанія зі вступу.

Особливості того, як триватиме кампанія зі вступу

Заповнити електронну заяву вступники зможуть з 12 липня до 26 липня. Подавати можна 9 заяв на 4 спеціальності, як в 1 виш, так і в 9. Оприлюднення рейтингових списків зарахування відбудеться не пізніше 12:00 1 серпня.

Головною особливістю вступної кампанії цього року є застосування коефіцієнтів, які будуть множити на результат ЗНО вступника в залежності від регіонального і галузевого показників, а також приналежності до сільської місцевості. Наприклад, регіональний коефіцієнт для вишів, розташованих в Києві, становить 1, у Львові, Дніпрі, Одесі та Харкові діє коефіцієнт 1,01, в вузах Донецької або Луганської області — 1,03, у всіх інших містах України — 1,02. Додаткові бали додаватимуть тим, хто обиратиме природничі та технічні науки, а ще бали доплюсовуватимуть випускникам сільських шкіл.

До речі, навпроти кожної заяви на вступ, потрібно буде вказати пріоритет від 1 до 9. 1 — це така спеціальність в певному вузі, на якій студент хоче вчитися насамперед. Далі до 9 — по низхідним принципом.