«Бобри оцінять»: Безпаперовий документообіг «Папка24» стає open-source

Čytaty latynkoju
«Бобри оцінять»: Безпаперовий документообіг «Папка24» стає open-source

Дмитро Дубілет нагадав, що у 2016 році запустив проект «Папка24», котрий можна вважати першим українським сервісом для швидкого обміну документами між приватними особами та компаніями без потреби роздруковувати, готувати паперові договори та «мокрі» печатки й підписи.

— Фактично ми схрестили Gmail та українську систему електронного цифрового підпису.

Дмитро Дубілет

Чому змінюються умови надання «Папки24»

Від початку проект було задумано як соціальний, аби завдати удару «паперовій» бюрократії. Після націоналізації «Приватбанку» Дубілет виявився власником торгівельної марки та авторських прав на програмний код «Папки24». Замість закрити проект колишній топ-менеджер (зараз команда займається новим банком без карток8 фактів про новий український банк без відділень) вирішив перетворити проект на open-source — і надати право використання будь-яким установам на їхній розсуд.

— Електронні документи — це не просто питання зручності. Якщо бодай половина документів перейде в електронний вигляд, то позитивний економічний ефект для України вимірювався би процентами ВВП. До біса папірці! Бобри оцінять!

Як можна використовувати в подальшому «Папку24»

За словами Дубілета, будь-яка організація чи приватна особа зможе завантажити код «папки24» і встановити на власних серверах — продукт можна буде брендувати та використовувати онлайн на власний розсуд і під власною маркою. Також окремо наголошується, що державні установи та компанії можуть не лише безкоштовно використовувати код сервісу, але й скористатися допомогою Дубілета та його колег на розгортання серверів та налаштування бізнес-процесів.