Майже як справжні: «Нова пошта» працює над віртуальними грошима

Čytaty latynkoju
Майже як справжні: «Нова пошта» працює над віртуальними грошима

Нововведення стане продовженням лінійки послуг із грошових переказів, котрі вже раніше існували в рамках сервісу від «Нова пошта».

На кого буде спрямовано нові можливості

Як зазначає компанія, клієнтам «Нової пошти», які працюють в сегменті онлайн-торгівлі, вже доступні електронні гроші. Поки що обробка таких переказів відбуватиметься за допомогою платіжної системи Forpost в тестовому режимі. Після тестування послуга станет частиною операційної моделі компанії, включаючи адресну доставку вантажів та відправлень.

Як цей інструмент розвиватиметься в подальшому

Серед найближчих планів компанії — перехід до повноцінного платіжного засобу на основі віртуального електронного гаманця для клієнтів компанії. Новинка, за словами представників «Нової пошти» має допомогти у швидких розрахунках із  постачальниками товарів та послуг (включно із комунальними платежами). Окремі можливості нові електронні гроші нададуть учасникам ринку електронної комерції, в цьому компанія орієнтується насамперед на інтернет-магазини, що здійснюють доставку товарів через відділення компанії «Нова пошта», використовуючи кур’єрів.

Хто забезпечує технічну сторону питання

Емітентом електронних грошей для платіжної системи Forpost став «Альфа банк». Валюта, якій відповідають електронні гроші в системі, — українська гривня.

Які кроки робить держава

Раніше стало відомо, що НБУ планує запровадити електронну гривню. Перехід до безготівкової економіки, за словами представників Нацбанку, можливий із запровадженням технології blockchainЩо таке blockchain і для чого він потрібен — це дасть змогу побудувати гнучку платформу для грошових операцій у безготівковій формі із вирішенням проблем, які зазвичай супроводжують готівкові розрахунки. Зараз в НБУ працюють над створенням програмно-технологічного рішення.